Aktualności

Starsze informacje znajdują się w Archiwum.

Wprowadzenie na rynek maszyny dozującej kolory MOONWALK™

Maszyna dozująca kolory – Colour Dispenser - zachwyciła specjalistów z branży podczas wspaniałej imprezy inauguracyjnej

Czytaj więcej...

Rekordowy rok pod względem liczby rejestracji i wzmocnienie pozycji Volkswagen Group Polska

 • 154.552 samochody dostarczyły marki Volkswagen Group Polska w 2018 roku
 • o 13,3 procent wzrosła liczba rejestracji w porównaniu do wyniku z roku 2017
 • Dwie najpopularniejsze wśród Polaków marki należą do Volkswagen Group Polska
 • Volkswagen Group Polska najmocniejszym importerem w kraju

Czytaj więcej...

To już dekada. ŠKODA znów liderem polskiego rynku samochodowego!

 • W 2018 roku ŠKODA kolejny rok z rzędu została liderem polskiego rynku, sprzedając 69 565 samochodów
 • Wpływ na rekordowe wyniki marki miały premiery: nowej Fabii, udana ofensywa w segmencie SUV oraz udane aktywności marketingowe na czele z kampanią "Wszystko, co ważne”
 • Marka konsekwentnie realizuje swoją strategię mającą na celu rozwój portfolio produktowego

Czytaj więcej...

Rekordowy wynik Volkswagena w Polsce w 2018 roku

 • w 2018 roku zarejestrowano w Polsce 56.049 nowych, osobowych samochodów marki Volkswagen, czyli o 6.946 więcej niż w 2017 r. (+14,15 procent)
 • wśród pierwszych sześciu marek zestawienia Volkswagen zanotował najwyższy procentowy wzrost liczby rejestracji
 • w TOP10 najczęściej rejestrowanych aut w Polsce znajdują się dwa modele Volkswagena – Golf i Passat

Czytaj więcej...

2018 rok był rekordowy w historii marki Volkswagen Samochody Użytkowe w Polsce

 • w ubiegłym roku zarejestrowano w Polsce 11.192 pojazdy marki Volkswagen Samochody Użytkowe, o 1.986 egzemplarzy więcej niż w 2017 roku
 • wzrost liczby rejestracji pojazdów marki Volkswagen Samochody Użytkowe o aż 21,57 procent jest najwyższy wśród pierwszych ośmiu marek w tym zestawieniu
 • udział marki Volkswagen Samochody Użytkowe w rynku aut dostawczych zwiększył się z 11,2 procent w 2017 roku do 12,12 procent w roku ubiegłym

Czytaj więcej...

Produkt łączący dwie cechy

Szybkość i elastyczność to cechy produktu kluczowe dla wydajności usługowej lakierni. Odznacza się nimi Sikkens

Autoclear Aerodry – innowacyjny lakier bezbarwny, opracowany specjalnie dla rynku napraw lakierniczych

Czytaj więcej...

Partnerstwo stawiające na rozwój

Stworzony na potrzeby blacharni-lakierni program Acoat Selected Plus nadaje współpracy z AkzoNobel inną jakość. Dzięki niemu dealerzy, kupując produkty dostawcy, inwestują zarazem w swoją załogę i ulepszają funkcjonowanie całego warsztatu.

Czytaj więcej...

Oferta „współpraca plus”

Szkolenia, analiza stawek, benchmarking, a także pomoc przy projektowaniu obiektu – oferta prezentowana przez AkzoNobel w ramach programu Acoat Selected Plus od dawna już wykracza poza standardową współpracę, jaką proponuje dostawca lakieru.

Czytaj więcej...

Volkswagen Group Polska liderem rynku nowych samochodów

• w 2017 roku udział marek VGP w rynku wzrósł i wyniósł 28 procent, w sumie zarejestrowano 136.378 aut 5 marek (o 20.604 więcej niż w 2016 r.)

• Volkswagen, Skoda, SEAT, Audi i Porsche mogą pochwalić się dwucyfrowymi wzrostami liczby rejestracji w porównaniu z 2016 rokiem

• marką nr 1 w VGP i w Polsce w ogóle pozostaje Skoda, aut tej marki zarejestrowano w 2017 roku rekordową liczbę – aż 62.254 egzemplarze

• w ubiegłym roku o blisko 9 procent zwiększyła się również liczba rejestracji pojazdów marki Volkswagen Samochody Użytkowe

Czytaj więcej...

Benchmark. Punkt odniesienia dla biznesu

Zmieniające się otoczenie rynkowe wymusza na kadrze zarządzającej potrzebę dokładniejszej analizy funkcjonowania przedsiębiorstwa. Mnogość uzyskanych danych staje się niekiedy wyzwaniem nie mniejszym niż sama ich dostępność. Naprzeciw temu wychodzi benchmarking, który pozwala na interpretację osiąganych wskaźników i parametrów w dziale blacharsko-lakierniczym.

Czytaj więcej...

Acoat Selected – sieć w której warto być

AkzoNobel organizuje konferencje dla dealerów, od blisko 20 lat. Tym razem ponad setka uczestników spotkała się w malowniczo położonym hotelu pod Gietrzwałdem, gdzie w otoczeniu warmińskich jezior dyskutowano o wyzwaniach, jakie stawia dziś przed branżą rynek napraw blacharsko-lakierniczych w Polsce.

Czytaj więcej...

Benchmark. Azymut sukcesu

Kluczowym elementem sprawnego zarządzania serwisem jest szczegółowa analiza podstawowych danych wskaźnikowych. Jednak pełną wiedzę o kondycji warsztatu uzyskasz dopiero wtedy, gdy rozpatrywane parametry odniesiesz do średnich rynkowych z branży. To właśnie daje benchmarking.

Czytaj więcej...

Firma PPG nowy Partnerem Wspierającym Stowarzyszenia Dealerów Volkswagena, Audi, Skody i Seata w Polsce

Pod koniec czerwca br. podpisane zostało porozumienie, na mocy którego firma PPG została nowym Partnerem Wspierającym Stowarzyszenie Dealerów Volkswagena, Audi, Skody i Seata w Polsce. Wybór firmy PPG nie jest przypadkowy, spółka należąca do międzynarodowego koncernu jest jednym z liderów na rynku samochodowych powłok lakierniczych.

Stowarzyszenie Dealerów będzie współpracować z firmą PPG w zakresie promocji jej portfolio produktowego.

Więcej informacji o firmie PPG znajdziesz poniżej.

Czytaj więcej...

Czas na digitalizację.

Optymalny dobór koloru to jeden z najważniejszych – ale i najbardziej wymagających – elementów każdej naprawy lakierniczej.

Na szczęście są na rynku narzędzia, które czynią ten proces zdecydowanie szybszym, łatwiejszym i bardziej precyzyjnym.

Czytaj więcej...

Cyfrowe rozwiązania. Realne zyski.

Wdrożenie cyfrowych technologii do serwisów dealerskich na wielu płaszczyznach prowadzenia biznesu to już nie tylko podążanie za trendami.

To wysoka świadomość kadry zarządzającej, która zauważyła pozytywny wpływ na wynik finansowy firmy.

Cyfrowa rewolucja to biznesowa szansa.

Czytaj więcej...

Więcej napraw w krótszym czasie

Optymalne wykorzystanie posiadanych mocy przerobowych i bieżąca kontrola planera napraw to elementy, które skrócą czas procesu, a co za tym idzie – zwiększą przerób, zysk dealera i zadowolą klienta.
Łatwiej je kontrolować, mając odpowiednie narzędzia.

Czytaj więcej...

Wspólne cele. Wspólny sukces

Konkurencja na rynku napraw blacharsko-lakierniczych ciągle rośnie. Zmieniają się wymagania klientów, cią- głym innowacjom poddawane są technologie napraw coraz bardziej nowoczesnych aut, a dealerzy inwestują, by nie zostać w tyle. Inwestycje u dealerów wynikają również z wymagań producentów samochodowych, którzy kładą coraz większy nacisk na część blacharsko-lakierniczą w swojej sieci. Przykładem jest sieć Volkswagen Group Polska, która wprowadza na rynek polski wiele programów związanych z rozwojem tego obszaru działalno- ści u swoich dealerów, w tym program Centrum Napraw Powypadkowych.

Czytaj więcej...

Wyższy poziom współpracy

O tym, co nowego słychać w AkzoNobel i jak firma lakiernicza może być partnerem biznesowym dla dealerów - opowiadają przedstawiciele AkzoNobel Car Refinishes: Tomasz Loose i Dariusz Walkowiak oraz Wojciech Skowroński z firmy PrimaKolor

Czytaj więcej...

Efektywne zarządzanie kosztami

Pełna wiedza nie tylko o ilości lakieru zużywanego do konkretnych zleceń, ale też wszelkich materiałów pomocniczych, otwiera drofę do lepszego zarządzania kosztami. Pozwala też na metodyczne zwiększanie umiejętności naszych pracowników.

Czytaj więcej...

Autowave MM 2.0

Zoptymalizuj proces naprawy dzięki wodorozcieńczalnym tonerom metalicznym marki Sikkens. Innowacyjne tonery to dodatkowe ulepszenie wysoko wydajnego systemu renowacji Sikkens obejmującego zaawansowane technicznie produkty, m. in. Colorbuild Plus, Autosurfacer UV, Autoclear LV Superior oraz Autoclear 2.0.

Czytaj więcej...

Najlepsze praktyki z rynku VR Premium

 • Najlepsze praktyki na rynku VR Premium
 • Dynamiczny rozwój. Unikalne rozwiązania - czyli recepta na sukces
 • Wytyczne Komisji Nadzoru Finansowego
 • Efektywna informacja kluczem do sukcesu - AutoFlow 4:G

Czytaj więcej...

Koncern Volkswagen sprzedał w 2016 roku 10,3 miliona samochodów

Poznań, 11 stycznia 2017 r. – Koncern Volkswagen sprzedał w ubiegłym roku na świecie 10,3 miliona pojazdów, oznacza to wzrost o 3,8 procenta w porównaniu z poprzednim rokiem. W grudniu sprzedaż grupy zwiększyła się o 11,8 procenta i wyniosła 933.300 aut. Matthias Müller, Prezes Zarządu koncernu Volkswagen, powiedział: „2016 rok był dla nas trudny. Prowadziliśmy działania służące rozwiązaniu kryzysu związanego z silnikami Diesla, a równocześnie wprowadzając nową strategię „Together - Strategy 2025” rozpoczęliśmy proces fundamentalnych zmian, by przygotować koncern na wyzwania, jakie niesie przyszłość. Mimo to udało się nam w tych trudnych warunkach ustabilizować działalność operacyjną – w ubiegłym roku dostarczyliśmy naszym klientom ponad 10 milionów samochodów. To wzmacnia koncern i należące do niego marki na ich drodze ku przyszłości”.

Czytaj więcej...

Niezmienny lider polskiego rynku: ŠKODA numerem 1 już ósmy rok z rzędu

ŠKODA była najchętniej wybieraną marką samochodów w Polsce w 2016 roku. Czeska marka jest liderem rynku już ósmy rok z rzędu i przez cały czas umacnia swoją pozycje. W ostatnich dwunastu miesiącach dostarczyła polskim Klientom 52 296 samochodów, to jest aż o 17,5% więcej niż w roku 2015, podnosząc swój rynkowy udział do aż 12,56%.

Czytaj więcej...

Rekordowy rok Volkswagena pod względem liczby rejestracji nowych samochodów w Polsce

Poznań, 5 stycznia 2017 r. – Volkswagen zakończył miniony rok na fotelu lidera pod względem liczby rejestracji nowych samochodów w miesiącu grudniu i na drugim miejscu w rankingu marek w całym 2016 roku. We wszystkich miesiącach 2016 roku marka notowała wzrost rejestracji w porównaniu z rokiem 2015. Wśród pięciu najwyżej notowanych marek pod względem rejestracji w Polsce w minionym roku, Volkswagen zwiększył udział w rynku najbardziej. 

Czytaj więcej...

Audi z nowym rekordem sprzedaży: 1 milion 871 tysięcy samochodów sprzedanych w roku 2016

Ingolstadt, 9 stycznia 2017 r. W roku 2016, Audi AG odnotowało sprzedaż 1 871 350 samochodów. To o 3,8% więcej, niż w dotychczas rekordowym roku 2015. Rosnąca sprzedaż na wszystkich, najważniejszych dla marki rynkach:
w Europie (+7,6%), w Ameryce Północnej (+5,3%) z dalszym wzrostem na stagnującym rynku USA (+4%) oraz w rejonie Azji i Pacyfiku (+0,5%), to wynik odświeżenia palety modelowej Audi. Na wszystkich tych rynkach, marka
z czterema pierścieniami w logo sprzedała więcej niż kiedykolwiek do tej pory. Światowy popyt rośnie od 2009 roku siódmy rok z rzędu. Wobec 949 729 klientów w roku 2009, koncern z Ingolstadt niemal podwoił swój sukces rynkowy.

Czytaj więcej...

Rekordowa produkcja marki Volkswagen Samochody Użytkowe w 2016 roku

Poznań, 12 stycznia 2017 r. – Marka Volkswagen Samochody Użytkowe wyprodukowała w 2016 roku 477.000 samochodów – to o 2,7 procent więcej niż w roku poprzednim. Jest to najlepszy wynik w historii marki. Najwyższy wzrost odnotowano w przypadku modeli serii T oraz Caddy.

Czytaj więcej...

PARTNER STRATEGICZNY

Castrol EDGE Professional

PARTNERZY WSPIERAJĄCY

MAHA AkzoNobel Sikkens SoftVig PPG