Archiwum


Rekordowy rok Volkswagena pod względem liczby rejestracji nowych samochodów w Polsce

Poznań, 5 stycznia 2017 r. – Volkswagen zakończył miniony rok na fotelu lidera pod względem liczby rejestracji nowych samochodów w miesiącu grudniu i na drugim miejscu w rankingu marek w całym 2016 roku. We wszystkich miesiącach 2016 roku marka notowała wzrost rejestracji w porównaniu z rokiem 2015. Wśród pięciu najwyżej notowanych marek pod względem rejestracji w Polsce w minionym roku, Volkswagen zwiększył udział w rynku najbardziej.

W grudniu zarejestrowano w Polsce 4.940 nowych osobowych  Volkswagenów, czyli o blisko 10 procent więcej niż w analogicznym miesiącu 2015 roku. W całym 2016 roku wzrost liczby rejestracji był wyższy o ponad 20 procent. W ubiegłym roku nowych, osobowych Volkswagenów zarejestrowano w sumie 42.830, czyli o 7.264 więcej niż przed rokiem.

Najczęściej rejestrowanym nowym modelem marki Volkswagen w 2016 roku był Golf (12.607 szt.; +8,42 procenta). Na drugim miejscu uplasował się Passat (8.840 szt.; +12,33 procenta). Oba modele znajdują się w pierwszej dziesiątce najczęściej rejestrowanych nowych samochodów w Polsce. Wspomnieć należy także o Tiguanie, który w nowej wersji zadebiutował w połowie minionego roku i stał się od razu hitem sprzedaży. Tiguan jest trzecim najczęściej rejestrowanym nowym Volkswagenem w Polsce.

„Popularność Volkswagenów wśród nabywców nowych samochodów wynika z wielu czynników. Dysponujemy bardzo szeroką, nowoczesną i niezawodną gamą modeli, która świetnie wpisuje się w potrzeby kierowców. Do wszystkich samochodów oferujemy bardzo bogate wyposażenie dodatkowe w promocyjnych cenach. Ponadto za sprawą rewolucyjnej oferty finansowej nasze samochody są bardzo przystępne, a dzięki dodatkowym usługom, jak pakiety przeglądów, czy opieka pogwarancyjna – również zaskakująco tanie w eksploatacji. To między innymi dzięki temu miniony rok dla marki Volkswagen zakończył się sporym sukcesem. Nowy rok niesie ze sobą nowe wzywania, na które jesteśmy w pełni przygotowani. Na rynek wprowadzimy kilka nowych modeli, co do których jestem pewien, że trafią w gusta naszych klientów”. – powiedział Łukasz Zadworny, Dyrektor marki Volkswagen.

PARTNER STRATEGICZNY

WYŁĄCZNY PARTNER IT

PARTNERZY WSPIERAJĄCY

PPG Italcom - iGroup Blowtherm AkzoNobel Sikkens